Miesto Macejkovej vyriešil problém s Čentéšom Macejko

Neostrý záber zo smartfónu náhodného okoloidúceho, ktorý zrejme zachytil súboj.
Neostrý záber zo smartfónu náhodného okoloidúceho, ktorý zrejme zachytil súboj.

Slovensko bude mať po vyše dvoch rokoch konečne obsadený post generálneho prokurátora. Vlečúca sa kríza dostala dnes prekvapivé rozuzlenie a definitívne skončila.

Jozefa Čentéša našli ráno v krovinách neďaleko Pezinka mŕtveho s ranou od kordu v prsiach. Polícia predpokladá, že zahynul v súboji a podozrieva z činu JUDr. Ľubomíra Macejka. Manžel predsedníčky ústavného súdu Ivetty Macejkovej nedávno napísal Čentéšovi list, v ktorom pobúrene reagoval na námietku zaujatosti, ktorú dal Čentéš voči jeho manželke. Okrem iného v ňom uviedol, že ľutuje, že nežijeme časoch, kedy by mohol Čentéša vyzvať na súboj. „Dal by som vám právo výberu zbrane,“ uviedol v liste Macejko.

Polícia pracuje s verziou, že si Macejko nakoniec vec rozmyslel a napriek zmeneným časom sa rozhodol brániť česť svojej manželky v súboji. Polícia už po ňom vyhlásila celoštátne pátranie. Napriek silnému citovému rozrušeniu, ktoré mu spôsobili Čentéšové dvojzmyselné narážky na vzťah jeho manželky s prezidentom Gašparovičom a ktoré bude zrejme vyhodnotené ako poľahčujúca okolnosť, mu za trestný čin zabitia podľa § 147 Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Táto smutná udalosť však má aj svetlú stránku. NR SR môže konečne pristúpiť k voľbe nového kandidáta na post generálneho prokurátora a nemusí už čakať na rozhodnutie ústavného súdu.