Kažimírova bločková lotéria položila Tesco na kolená

tesco2Deň po schválení zákona o bločkovej lotérii v parlamente hlási vážne problémy väčšina obchodných sietí. Najvážnejšia je situácia v Tescu, ktoré muselo dočasne uzavrieť tretinu zo svojich predajní na území Slovenska.

Zákon, ktorý navrhol minister financií Peter Kažimír, má za cieľ obmedziť daňové úniky. V obchodoch sa po jeho schválení začali tvoriť obrovské rady, ľudia čakajú pri pokladniach na vybavenie desiatky minút, niekedy až celé hodiny. „Zákazníci si po schválení zákona začali deliť nákupy na viac častí, aby sa mohli do bločkovej lotérie prihlásiť s viacerými bločkami a zvýšili si tak šancu na výhru. Najhorší sú dôchodcovia, tí žiadajú vystaviť samostatný bloček na každý rožok. Naše predajne nie sú disponované na takýto typ nakupovania,“ vysvetlil pre Denník RSS Tomáš Tatárov z komunikačného oddelenia spoločnosti Tesco Stores SR.

Spoločnosť plánuje zdvojnásobiť počet pokladní a počet pracovníkov pri pokladniach zvýšiť o 170 % oproti súčasnému stavu. Zatvorené predajne by mali zákazníkom otvoriť svoje brány najneskôr v priebehu dvoch týždňov. Minister Kažimír považuje reakciu ľudí za dôkaz, že zákon bude fungovať.

Podporte článok na pošli na vybrali.sme.sk