V Moste vznikla Progresívna platforma

Dnes v MOST-HÍD vznikla Progresívna platforma, ktorá chce prispieť k riešeniu problémov progresívcov na južnom Slovensku a reprezentovať hlas progresívcov v MOST-HÍD. Progresívcom maďarskej národnosti sa tak okrem nedávno založenej maďarskej platformy Progresívneho Slovenska otvára priestor na realizáciu aj v progresívnej platforme MOST-HÍD.
Progresívci na južnom Slovensku stoja pred mnohými špecifickými výzvami, ktoré chce MOST-HÍD pomôcť riešiť a posunúť celú komunitu dopredu. „V mnohých oblastiach žijú progresívne a konzervatívne komunity viac vedľa seba, než spolu. Sme presvedčení, že je čas prekonať toto staré vnímanie politiky. O problémoch a riešeniach pre progresívnu komunitu nemôžu hovoriť len slovenské strany. Naopak, MOST-HÍD, musí byť miestom, kde každý progresívec a progresívka našej krajiny nájde miesto,“ uvádza vo svojej Deklarácii vznikajúca Progresívna platforma MOST-HÍD.
“Od začiatku sme hovorili, že MOST-HÍD je stranou, ktorá chce reprezentovať všetkých obyvateľov Slovenska. Nie sú to len slová, už počas mojej prezidentskej kampane, či eurovolieb sme ukázali, že záujem o progresívnu komunitu myslíme vážne. Založenie progresívnej platformy je ďalším krokom týmto smerom.” povedal pri podpise Deklarácie predseda strany MOST-HÍD Béla Bugár, ktorý sa stal prvým členom progresívnej platformy MOST-HÍD.
Tlačová beseda strany Most-Híd k ohláseniu vzniku Progresívnej platformy