Gašparovič odvolal trénerov Grigu a Hippa

dariusrusnak_hokej_1
Spokojný Dárius Rusnák, po oznámení o vymenovaní.

Po nepresvedčivých výkonoch slovenskej futbalovej reprezentácie sa prezident SR Ivan Gašparovič odhodlal k radikálnemu riešeniu. Odvolal z funkcie hlavných trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa. Urobil tak iba krátko po tom, čo k podobnému kroku dospel český prezident Miloš Zeman, ktorý po piatkovom výprasku Čechov od Dánov odvolal z funkcie hlavného trénera reprezentácie Michala Bílka.

Ivan Gašparovič zároveň dnes vymenoval do funkcie hlavných trénerov Dáriusa Rusnáka a Jozefa Studeniča. Rusnák pôsobil pred niekoľkými rokmi v kancelárii prezidenta Gašparoviča, kde mal na starosti oddelenie pre styk s verejnosťou.
„Daro je chlapík, ktorý vie komunikovať s verejnosťou i s tímom. Som presvedčený, že vždy udá správnu zostavu,“ uviedol dnes Ivan Gašparovič v mimoriadnom vstupe v televízii TA3.

jozef-studenic
Jozef Studenič s novým služobným autom, ktoré si futbalový zväz plánuje prenajať od jeho bývalého kolegu Jirka Malchárka, za veľmi ľudovú cenu.

Druhý prvý tréner slovenskej reprezentácie Jozef Studenič je známy bývalý automobilový pretekár. V roku 2002 kandidoval v parlamentných voľbách za Gašparovičovu stranu HZD. Ako uviedol Marek Trubač pre Denník RSS, Studeničovou úlohou pri národnom tíme bude posilniť nielen rýchlosť hry slovenskej reprezentácie, ale aj dôraz v osobných súbojoch.