Slota je nevinný, dostali ho kysuckí Maďari

Fotografia jasne potvrdzuje, že Ján Slota bol počas zákroku úplne triezvy

Za včerajším zatknutím bývalého čestného predsedu SNS Jána Slotu sú kysuckí Maďari. Dvojica policajtov, ktorá ho v Čadci zadržala, patrí k príslušníkom prudko narastajúcej maďarskej menšiny na Kysuciach.

Z výsledkov ostatného sčítania obyvateľstva vyplýva, že podiel Maďarov na obyvateľstve dvoch kysuckých okresov (Čadca a Kysucké Nové Mesto) stúpol od roku 2001 do roku 2011 z 0,1 % na 17,8 %. Najväčšia koncentrácia kysuckých Maďarov sa pritom nachádza v samotnom meste Čadca, kde ich podiel dosahuje až 32 %. Policajti zastavili Slotovo auto neďaleko nedávno osadenej tabule s dvojjazyčným označením mesta Čadca / Csaca. Tvrdia, že šoféroval pod vplyvom alkoholu, nezastavil na pokyn polície a odmietol sa podrobiť dychovej aj krvnej skúške. Slota všetko popiera. „Policajti na mňa hovorili po maďarsky. Nerozumel som im ani slovo. Vôbec neviem, čo odo mňa chceli,“ uviedol pre Denník RSS.

Zákrok maďarských policajtov Slotovi zabránil zúčastniť sa na tlačovej besede, na ktorej mal odhaliť nekalé praktiky svojho nástupcu vo funkcii predsedu SNS Andreja Danka. Podozreniam, že ide o vyfabrikovaný komplot proti Slotovi, nahráva aj skutočnosť, že policajti, ktorí ho zadržali, sa v sobotu ako zástupcovia kysuckej pobočky CSEMADOK-u zúčastnili zasadnutia Okrúhleho stola národnostných menšín Žilinského kraja v Terchovej. Tam sa stretli s Dankom, ktorý okrem SNS predsedá aj Únii polocigánov Slovenska, na čo upozornil práve Slota. Obsah ich rozhovoru odmietajú prezradiť, Slota je však presvedčený, že išlo o prípravu včerajšej akcie v Čadci.

Podporte článok na pošli na vybrali.sme.sk