Slovenská vláda prispeje mladým na prvý sex

Po maďarskej vláde zareagovala na alarmujúce čísla o znižujúcej sa pôrodnosti aj slovenská. Na rozdiel od nej však mladým nechce prispievať iba na prvé rande, ale aj na prvý sex.

Slovenská vláda inšpiráciu z Budapešti nepopiera
Slovenská vláda inšpiráciu z Budapešti nepopiera

Vláda Viktora Orbána minulý týždeň vyčlenila z maďarského štátneho rozpočtu 30 tisíc eur na tanečné večery v Budapešti a v ďalších ôsmich župných mestách, kde sa bude môcť mládež zoznamovať a okrem toho si na nich vypočuje vzrušujúce debaty a prednášky týkajúce sa hľadania, výberu partnera a zakladania rodiny.  Ficova vláda inšpiráciu z Budapešti priznáva, nechce však ostať na polceste. „Je pravda, že mladí sú dnes zaneprázdnení a nemajú čas na zábavu a spoločenský život, vytvoriť im príležitosť na prvé rande však nestačí. Sme dospelí ľudia a vieme, že deti nenosí bocian,“ uviedol pre denník RSS minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (SMER-SD), ktorého rezort predkladá na dnešné rokovanie vlády Návrh opatrení na zvýšenie pôrodnosti v Slovenskej republike. Návrh Richterovho ministerstva okrem dotovania diskoték a zábav predpokladá aj investície do výstavby tzv. sociálnych penziónov, v ktorých by mladé páry po návšteve diskotéky mohli za prijateľnú cenu stráviť noc.

Matica slovenská je odhodlaná podporiť zámer vlády vydávaním tematického časopisu, ktorý bude bezplatne distribuovaný na diskotékach a v sociálnych penziónoch.

Podporte článok na pošli na vybrali.sme.sk