KDH popiera, že podporilo MENŠINA TOUR skupiny Para kvôli Novej väčšine (aktualizované!)

578352_10151334407422616_314275142_nKDH dôrazne odmieta, žeby jeho sponzorská podpora pre začínajúce sa koncertné turné skupiny PARA akokoľvek súvisela so vzťahmi vnútri opozičného tábora, zvlášť nie s jeho postojom k Lipšicovej Novej väčšine. Turné, ktoré dnes štartuje koncertom Vítanie jari vo Vrbovom, totiž nesie názov MENŠINA TOUR a na plagátoch sa medzi jeho sponzormi prekvapivo objavilo aj KDH. „Vnímam to ako malichernosť zo strany mojich bývalých kolegov. Vytiahnuť proti Novej väčšine MENŠINA TOUR je priehľadný trik, ale nebude fungovať. Nemienim sa k tomu ďalej vyjadrovať. Pre NOVA (Daniel Lipšic) nie je súperom KDH, ale SMER-SD,“ uviedol pre Denník RSS predseda NOVA (Daniel Lipšic) Daniel Lipšic.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský považuje Lipšicove obvinenia za nezmyselné. „Neviem, odkiaľ Daniel takú hlúposť zobral. Podporili sme turné skupiny PARA jednoducho preto, že sa nám páči ich hudba. To s ním nemá nič spoločné,“ zdôraznil. Na otázku Denníka RSS, či on osobne pozná aspoň jednu skladbu skupiny PARA, reagoval: „Ale samozrejme. Skoro všetky. Mojou najobľúbenejšou je Prezident. Jej refrén „nechcem byť prezidentom tohto štátu“ si v poslednom čase pospevujem dokonca aj v sprche.“

AKTUALIZOVANÉ (28.3.2013, 17:15):
Skupina PARA sa pokúša bagatelizovať zistenia Denníka RSS tvrdením, že ide o vtip. Denník RSS sa intenzívne pokúša zistiť, či to PARA myslí vážne.