Andrej Danko, dráma cestou domov: Boj o život pri Čiernom mori, záchrana v poslednej chvíli

VIEME AKO PRVÍ: Veľká dráma v Turecku. Predseda parlamentu sa stal svedkom záchrany pasažierov lietadla Boing 737, ktorí sa z posledných síl snažili zachrániť si život pred mohutnou silou Čierneho mora. Andrej Danko zachoval duchaprítomnosť a aj vďaka nemu všetko dobre skončilo.
Je nedeľa. Po nábreží Čierneho mora pri letisku v tureckom Trabzone sa prechádza Andrej Danko, ktorý tu prestupuje počas návratu zo zimnej dovolenky v Egypte. Toto rozhodnutie zrejme zachránilo život 162 pasažierom Boingu spoločnosti Pegasus, ktoré priletelo z Ankary. Danko totiž začul z Čierneho mora hlasy volajúce o pomoc.
Keďže bol s ním ešte aj jeho ochrankár, ktorý mu pred pár dňami pomohol zachrániť muža pred utopením v Dunaji, obaja muži sa rozhodli znovu konať. Po tom, ako v bahne uvideli havarované lietadlo, ktoré sa na svahu vedľa letiskovej dráhy zosúvalo do mora, okamžite zavolali záchranárske zložky, ktoré dorazili na miesto v krátkom čase, potvrdila pre Denník RSS hovorkyňa šéfa parlamentu Zuzana Čižmáriková.
Andrej Danko sa až do príchodu záchranárov snažil udržiavať s lietadlom plynulú konverzáciu. Tento prípad sa skončil dobre a lietadlo vyviazlo len s menšími škrabancami. Nikto zo 162 pasažierov sa nezranil. Keby však Andrej Danko nešiel práve okolo, lietadlo by zrejme skončilo pod hladinou Čierneho mora.

Andrej Danko sa po príchode záchranárskych zložiek mohol vrátiť autobusom späť do letiskovej haly